Naše služby

Parkovací systém v Hranicích

O parkovacím systému

Od 1.1.2018 je ve městě Hranice provozován zcela nový parkovací systém, který prošel výraznou modernizací, kdy bylo instalováno šestnáct nových parkomatů. Pro řidiče to bude znamenat rozšíření možností úhrady parkovného. Z pohledu správy města Hranice jde zároveň o první městský systém, který pracuje s konceptem tzv. Smart City (princip, který má sloužit hlavně občanům).

Největší změna spočívá v tom, že se do parkovacích automatů zadává RZ vozidla. Díky tomu už lidé nemusí chodit s lístkem zpátky do auta, stačí mít lístek u sebe.

parkovací automat

Zaplatit parkovné lze těmito způsoby:

1

Klasická platba pomocí mincí nebo platební kartou

2

Platba mobilní aplikací

Platba mobilní aplikací, pomocí které jste schopen zaplatit pomocí dvou kliků. Aplikace s názvem MPLA je volně ke stažení na GooglePlay i AppStore. Patnáct minut před vypršením parkování přijde upozornění.

Pomocí mapy.cz

Zobrazte si mapu parkoviště na Masarykově náměstí, klikněte na parkovací zónu a pak zaplaťe v aplikaci pomocí online platby.

Nahlédněte pod pokličku vašeho města prostřednictvím Public Portálu na adrese https://smart.mesto-hranice.cz/. Prozkoumejte dopravní situaci, podívejte se do ulic nebo jen sledujete, jak si město vede.

Městský parkovací systém

Celý leták ke stažení část 1 a část 2